مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی گفت: مردم باید روشن‌بینی، آگاهی و بدبینی به دشمنان را ارتقا دهند تا بتوانند برابر آنان ایستادگی کنند، نیاز است به اندازه و موازات رُحَماءُ بَينَهُم، أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ را داشته باشند تا بتوانند مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامیاستان مرکزی، آیت‌الله کاظم سپاسی‌آشتیانی، مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی، در مراسم تجدید میثاق روحانیان و طلاب حوزه علمیه که در گلزار شهدای اراک برگزار شد گفت: دشمنان قصد دارند با ترفندهای گوناگون خود را ثابت کنند اما نمی‌توانند، مشکلات امروز همگی به دشمنان باز نمی‌گردد برخی از آن به بی‌عرضگی، خودفروختگی و کارنکردن درست برخی آقایان باز می‌گردد که با همت و عزم همه جانبه می‌توان برخی از موانع را برطرف کرد.

وی تصریح کرد: ولی نباید فراموش کرد که دنیا و بزرگترین اقتصاد دنیا بر کشور فشار می‌آورد که انقلاب نتواند موانع را پشت سرگذارده و تمدن اسلامی را به دنیا معرفی کند. فشار آنان به بهانه مباحث موشکی، هسته‌‌ای و حقوق بشر است، البته که همه این موارد مسخره است؛ چراکه آنان از عربستانی حمایت می‌کنند که بشر نمی‌شناسد چه رسد به اینکه حقوق بشر را بشناسند.

آیت‌الله سپاسی اضافه کرد: دشمنان ایران را کشوری ناقض حقوق بشر دانسته و خودشان را مدافع حقوق بشر معرفی می‌کنند. تاکنون ۱۶ هزار بار یمن مورد بمباران بمب‌ها و هواپیماهایی است که امریکایی‌ها به عربستان دادند تا به زنان، کودکان و مردان یمنی تجاوز کند. حملات سعودی‌ها به سرزمینی با مردمی بی‌دفاع نقض حقوق بشر نیست اما ایران اسلامی که از جبهه مقاومت حمایت می‌کند تا برابر ظلم بایستد مخالف حقوق بشر است.

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی بیان کرد: بیان این موارد بهانه است، دشمنان تحمل ندارند اسلام در منطقه‌ای حاکم باشد، آنان علاقه‌ای ندارند مسلمانانی همچون شیعیان صاحب ایده و فکر در منطقه‌ای حکم‌فرمایی کنند. دشمنان دنبال این هستند که ایران را ساقط کنند اما باید بدانند این وعده خدا، خواست و اراده خداست که این نظام را به اهداف اصلی خود رسانده و در نهایت به دست صاحب اصلی آن برساند.

وی به آیه ۸ سوره مبارکه«صف» که می‌فرماید؛ «یرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ، مى‌‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر‌چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد» استناد کرد و افزود: اگر آنان همگی بخواهند نور ایمان و اسلام را خاموش کنند وقتی اراده خدا باشد که نور روشن بماند قطعا روش خواهد ماند.

آیت‌الله سپاسی در ادامه به آیه ۳۰ سوره مبارکه«فصلت»، «إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَيهِمُ المَلائِكَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتي كُنتُم توعَدونَ؛ یقین کسانی که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که: «نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است!» اشاره کرد.

وی اضافه کرد: مردم باید روشن‌بینی، آگاهی و بدبینی به دشمنان را ارتقا دهند تا بتوانند در برابر آنان ایستادگی کنند، نیاز است به اندازه و موازات رُحَماءُ بَينَهُم، أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ را داشته باشند تا بتوانند در مقابل دشمنان ایستادگی کنند. استقامت در این مسیر حرف اول را می‌زند، اگر استقامت شهدا نبود امروز مملکت ما زیر چکمه‌های بعثی‌ها باید له می‌شد، اگر استقامت شهدای مدافع حرم نبود امروز سلطه داعش گسترانیده‌تر از امروز بود، خون شهدا امنیت را به منطقه هدیه کرده است.

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی در پایان اظهار کرد: امروز در جوار شهدای مدافع حرم و شهدای دوران دفاع مقدس با اهل بیت(ع)، امام راحل و شهدا پیمان می‌بندیم تمام قد از ولی‌فقیه و ارزش‌های اسلامی و انقلابی دفاع کنیم. اگر کسی می‌خواهد فاطمی باشد باید از ولایت دفاع کند، اگر دفاع نکند نمی‌تواند ادعای فاطمی بودن داشته باشد. همه ما هم‌پیمان می‌شویم تا آخرین قطره خون و نفس پای انقلاب بایستیم و با تبعیت از رهبری در این پیمان مانده و وظیفه خود را انجام دهیم.

گفتنی است این برنامه با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک، مرکزمدیریت حوزه های علمیه و بسیج طلاب و روحانیون استان مرکزی برگزار شد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 744

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4269

بازدید های این ماه 14688

مجموع بازدید ها 1221590