به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي،هم زمان با فرا رسیدن سال روز  شهادت حضرت زهرا (س) مراسم عزاداری بی بی دو عالم شامگاه جمعه با حضور  عزاداران مکتب اهل بیت (ع) در مساجد آشتیان  برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن کریمی با بيان اين خبر افزود: همزمان با سالروز شهادت دخت گرامي رسول‌الله(ص) کاروان غم در ميدان اصلي اين شهر به حرکت در  آمد.

وي اظهار کرد: در اين مراسم هيئت‌هاي عزاداري مساجد شهرستان از درب مساجد خود به سمت ميدان آزادي شهر حرکت کرده و در طول مسير به عزاداري و نوحه‌سرايي  پرداختند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آشتيان با بيان اينکه مراسم عزاداري حضرت زهرا(س) از دهه اول تا دهه دوم به صورت مستمر در اين شهرستان برگزار مي‌شود ابراز داشت: در طول ايام فاطميه مراسم روضه‌خواني و سخنراني در مساجد شهرستان توسط هيئت‌هاي عزاداري برگزار مي‌شود و تا پايان 20 روز ادامه داشت.

کریمی با اشاره به لزوم معرفي حضرت زهرا(س) به جامعه اسلامي خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) برترين و بزرگ‌ترين الگوي عالم امکان است که بايد اين الگو به صورت کامل به زنان و دختران جوان شناسانده شود.

اين مسئول ادامه داد: ترويج، معرفي و نهادينه کردن فرهنگ فاطمي و شخصيت حضرت زهرا(س) از ضروريات جامعه اسلامي است که ايام فاطميه بهترين فرصت براي شناساندن بيشتر زندگاني و شخصيت آن حضرت به جامعه محسوب مي‌شود.

وي در پايان ترويج فضائل و سيره فاطمي، معرفي شخصيت حضرت فاطمه زهرا (س) و اقامه عزاي آن حضرت، ترويج خطبه فدکيه حضرت زهرا (س) را از ضروريات امروز جامعه عنوان کرد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 756

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4281

بازدید های این ماه 14700

مجموع بازدید ها 1221602