به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام طهماسبی مدیرکل حوزه ریاست سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با روسای ادارات تابعه و تشکل های موثر مردمی شهرستان اراک که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و دهه فجر و همچنین  چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی پیشرفت خوب و قابل قبولی داشته است اما در این برهه از زمان که در حال سپری کردن آن می باشیم باید اصول انقلاب را باز خوانی کنیم.

وی افزود: در راستای تحقق اسلام ناب باید اول بدانیم اسلام ناب چیست؟ لذا اسلام ناب بنا به فرمایش مقام معظم رهبری یعنی اسلام کامل،اسلام فرد و جامعه،اسلام دنیا و آخرت است که در مقابل تعریف کسانی که اسلام را اسلام فردی و آخرتی معرفی می کنند می باشد.

وی با اشاره به هماهنگ شدن با هستی در راستای تحقق اسلام ناب افزود: اسلام ناب  فقط مجموعه ای از عبادات فردی نیست بلکه اسلامی است که همه ماموریت انبیاء را در دل خود جا داده است که نهایتا حاکمیت الله بر زمین است.

حجت الاسلام طهماسبی تصریح کرد: یکی از دغدغه ها و خواسته های مقام معظم رهبری از نهاد های انقلابی تحقق اسلام ناب است که در جلسات با مسئولین این نکته را متذکر شده اند.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه ما با اسلام ناب فاصله داریم و روحانیون وظیفه سنگینی به عنوان رهبران فرهنگی جامعه برعهده دارندعنوان کرد: برای رسیدن به پیروزی در تمامی عرصه ها ضرورت دارد که  این فاصله به حداقل ها برسد تا اسلام ناب محقق شود.

وی تاکید کرد: با محقق شدن اسلام ناب سبک زندگی ها متفاوت می شود و یک سبک جهادی است که سعادت دنیا و آخرت را در پی خواهد داشت و جایگاه خود را پیدا می کند لذا گام اول تببین اسلام ناب و فراهم کردن گفتمان و فهم درست از دین است که باید محقق شود.

حجت الاسلام طهماسبی در پایان با تشریح تفاوت های اسلام مرسوم و اسلام ناب خاطرنشان کرد: در اسلام مرسوم هر کس هر طور می خواهد زندگی می کند و در کنارش حلال و حرام ها را هم مراعات می کند اما در اسلام ناب از هدف زندگی شروع می شود یعنی زندگی در مسیری معنادار و جهت دار که  خداوند متعال مشخص کرده است.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 773

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4298

بازدید های این ماه 14717

مجموع بازدید ها 1221619