به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، همزمان با ۱۵ اسفند روز درختکاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با همراهی جمعی از پرسنل اداره کل دو اصله نهال در فضای سبز این اداره کل غرس کردند.

حجت‌الاسلام قربانپور در حاشیه این مراسم به کارشناس روابط عمومی این اداره کل گفت: اهمیت موضوع درختکاری و دوستی با طبیعت آنجا نمود پیدا می‌کند که مقام معظم رهبری بار ها و بار ها در سخنانشان تاکید کردند و هر سال نیز خودشان شخصا درختی را غرس می‌کنند.

وی افزود: خداوند منابعی را از آب و خاک برای انسان ها فراهم کرده است، منابع طبیعی و طبیعت  به طور طبیعی کار خود را انجام می دهند، به بیانی دیگر همه در کارند تا انسان نانی به کف آرد و به غفلت نخورد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: این ها ثروت عمومی است و همه باید استفاده کنند، اما گاهی انسان ناسپاسی می‌کند و خود منابع را خراب می‌کند و در این صورت نباید انتظار افزایش نعمت را داشته باشیم که خشکسالی و کمی باران از عواقب ناسپاسی هاست.

حجت الاسلام قربانپور با اشاره به اهمیت نگهداری از محیط زیست و منابع طبیعی گفت: روز درختکاری این عهد را ببندینم تا  وظیفه خود را در قبال منابع طبیعی انجام دهیم و در حفظ آنها کوشا باشیم.

وی تاکید کرد: در بحث درختکاری تاکید های زیادی در دین مبین اسلام شده است، درخت کاشتن همانند صدقه جاریه است؛ باید برای این امر بستر لازم توسط همگان ایجاد گردد تا این فرهنگ با توجه به فرامین دینی و اسلامی صورت پذیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان با اشاره به روایتی دیگر اذعان کرد: اگر کسی به درختی آب دهد به مردم خدمت کرده است و پیامبر در این باره می‌فرمایند: انسان ها اگر از دنیا بروند دستشان کوتاه است اما اگر درختی را بکارند مادامی که مردم از میوه و سایه آن درخت استفاده می کنند ثواب و خوبی به آن فرد می‌رسد.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 302

بازدید های دیروز 685

بازدید های این هفته 302

بازدید های این ماه 22146

مجموع بازدید ها 1166563