به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی به همراه حجت الاسلام دانشی مدیرکل کتابخانه های استان مرکزی از کتابخانه شماره یک اراک به مناسبت کتابخانه گردی بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید گفت: اهمیت دادن به کتاب و تشویق و ترغیب جوانان به کتاب خوانی توسعه فرهنگی کشور را به دنبال دارد.

حجت الاسلام قربانپور ادامه داد: در قرآن كریم ۳۲۲ بار كتابت در ۳۷ صیغه مختلف به كار رفته است. که نشان از عظمت موضوع است برای مثال ۲۶۳ بار لفظ كتاب، كتب و مكتوبات در قرآن آمده است. سوره حمد را فاتحه الكتاب می‌خوانند و در ابتدای دومین سوره قرآن نیز لفظ كتاب به كار رفته و باز در جایی از این كتاب عظیم، خداوند متعال وصف كتابت را به خود منصوب كرده است (و كتبنا فی الارواح).علاوه بر این احادیث متعددی وجود دارد كه مبین اهمیت كتاب و كتابخوانی در سیره معصومین است، تا آن جا كه معصومین(ع) كتابخوانی و مطالعه و تفكر را در حد فریضه برای امت می‌دانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: فرهنگ، محوری‌ترین برگ هویتی یک ملت محسوب می‌شود و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مسئله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه، خصوصا در میان نسل جوان است.

وی با اشاره به اینکه از جمله  شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی در آن جامعه است تاکید کرد: با نهادینه کردن مطالعه و همگانی کردن آن شور، شوق و عشق به کتاب و کتابخوانی در جامعه زنده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 277

بازدید های دیروز 685

بازدید های این هفته 277

بازدید های این ماه 22121

مجموع بازدید ها 1166538