مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ماه رجب، سراسر نور و فضیلت و رحمت است، می‌گوید: استغفار در ماه رجب جایگاه بارزی دارد و باید از برکات این ماه بهره‌مند شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: ماه رجب ماهی است که میلاد امام باقر علیه السلام، میلاد مولای متقیان امام علی علیه‌السلام که روز پدر نیز نامگذاری شده، در آن واقع شده است و از این جهت ماه بسیار مبارکی است.

وی افزود: روزهای ابتدای ماه رجب، نیمه ماه رجب و روزهای پایانی ماه رجب روزهای پرخیر و برکتی هستند و نباید از آن غافل شد، هر فرد مسلمان باید حاجات خود را در ماه رجب از خداوند مسئلت کند زیرا درهای رحمت الهی در این ماه باز است و بی شک دعای هر دعاکننده به درگاه الهی پذیرفته خواهد شد.

حجت الاسلام قربانپور تصریح کرد: به همین دلیل طاعات و عبادت‌های فروانی مخصوص همین ماه توصیه شده است، بندگان خالص و مخلص الهی در این ماه عظیم از یاد و نام خداوند غافل نمی‌شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ماه رجب ماه پرفضیلتی است، اظهار داشت: رسول اکرم (ص) در رابطه با فضیلت ماه رجب می‌فرمایند: ماه رجب ماه خداست و ماهی در حرمت و فضیلت به آن نمی‌رسد، رجب ماه خداست و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است کسی که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد موجب خشنودی و رضایت خداوند متعال می‌شود و غضب الهی از او دور می‌شود و درهای جهنم بر روی او بسته می‌شود و همچنین امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد آتش جهنم یک ساله از او دور می‌شود.

وی بیان کرد: در این ماه پر برکت باید بسیار استغفار کرد و زیرا این ماه، ماه رحمت الهی است و هر کس که در این ماه استغفار کند و از خداوند طلب آمرزش کند از او پذیرفته می‌شود، همچنین در احادیث آورده شده است رجب نام نهر است در بهشت، از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‌تر

حجت الاسلام قربانپور افزود: گفتن ذکر لااله الا الله این ماه ثواب بسیار دارد و در روزهای جمعه خواندن سوره توحید به تعداد صد مرتبه سفارش شده است، فضیلت این ماه به قدری زیاد است که نقل شده است که گناهان بسیار در این ماه آمرزیده می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه روز اول ماه رجب روز بسیار با عظمت و مهمی است و روایت شده مسلمانان در این روز روزه بگیرند، گفت: پانزدهم ماه رجب (نیمه ماه رجب ) هم روز بسیار شریفی است که منقول است در این روز غسل و زیارت امام حسین علیه السلام انجام گیرد.

وی بیان کرد: اولین شب جمعه ماه رجب را «لیلة الرّغائب» گویند،رسول خدا (ص) در روایتی که فضیلت ماه رجب را شرح می‌دادند، فرمودند: از اولین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید که فرشتگان آن را «لیلة الرغائب» نامیدند، همچنین در روایتی از معصومین وارد شده است در شب اول رجب به عبادت خدا مشغول باشید.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد: روز بیست و هفتم ماه رجب نیز روز بزرگی است چرا که یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان در آن واقع شده است، در روز عید مبعث حضرت رسول الله (ص) به رسالت مبعوث شدند و جبرئیل بر آن حضرت نازل شد و روایت شده است که در این روز بر پیامبر و خاندان بزرگوارش بسیار صلوات بفرستید، همچنین روزه گرفتن در این روز بسیار توصیه شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ماه رجب، سراسر نور و فضیلت و رحمت است، در پایان اذعان داشت: استغفار در ماه رجب جایگاه بارزی دارد و باید از برکات این ماه بهره‌مند شد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 390

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1564

بازدید های این ماه 13653

مجموع بازدید ها 1202575