به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور در گفتگو با روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی با تبریک اعیاد رجبیه و عید سعید نوروز گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که بر مبنای فقاهت تشیع اداره می شود و محوریت برنامه های با نشاط و آرامش قلوب در ماههای آینده بویژه با هدف کور کردن چشم فتنه در سال 1398 لازم است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: فضای سه ماهه رجب، شعبان و رمضان ویژگیهای خاص معنوی و شادمانی خویش را دارد؛ بنابراین هم نیایش، هم فصل موالید ائمه معصومین و هم بهار نوروز است.

وی با توجه به نقش روحانیون در این ایام افزود: روحانیون خوش بینش و بصیر و هیئات مذهبی باید محور برنامه های با نشاط اجتماعی و معنوی باشند و مساجد را دارای برنامه های مفرح مشروع کنند تا از ایستایی پرهیز شود و پویایی محسوس باشد.

حجت الاسلام قربانپور به حضور جوانان در مساجد اشاره کرد و گفت: عوامل جاذبه و عناصر پیوند جوانان با مسجد مورد بررسی و محاسبه کامل صورت گیرد و برنامه ها بازبینی شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: با اتکا به مردم و مشارکت عملی نسل جوان و نوجوان جامعه، کارگاههایی با موضوع تبیین بیانیه گام دوم در مساجد و هیئات ایجاد شود و زمینه ساز آمادگی خانواده های با روحیه انقلابی برای حضور در میادین فکری و سیاسی از سال 98 به بعد باشند.

وی عنوان کرد: نهادهای انقلابی، سازمانها و نهادهای فرهنگی و مذهبی باید نقش بیشتری با محوریت مسجد، هیئات مذهبی و کانونهای فرهنگی مردمی ایفا کنند.

حجت الاسلام قربانپور در پایان اضافه کرد: همه مراکز فرهنگی و مذهبی با قرار دادن بیانیه گام دوم در راس امورات خود هم افزایی بیشتری داشته باشند تا رسالت انقلابی خویش را با بصیرت کامل به انجام رسانند و حمایت سازمانهای فرهنگی از مردم باید مؤثرتر صورت پذیرد.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 277

بازدید های دیروز 685

بازدید های این هفته 277

بازدید های این ماه 22121

مجموع بازدید ها 1166538