به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، مراسم گرامیداشت اعیاد رجبیه و جشنهای هفته نور ولایت به مدت ده شب در شهرستان اراک با برگزاری جشن ویژه در مصلی محله سنجان اراک آغاز گردید.

این جشنها با همت دبیرخانه بنیاد بین المللی غدیر استان و با همکاری دستگاههای فرهنگی و حمایتی از جمله اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برگزار می گردد.

حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در اولین شب از جشنهای هفته نور و ولایت گفت: مردم جامعه اسلامی و مسئولین حاکمیتی در جمهوری اسلامی در قبال حضرات معصومین علیهم السلام سه وظیفه اساسی خواهد داشت و باید به آن توجه بسزایی شود.

وی افزود: شناخت از وجود و سیره ائمه اطهار و اجرای دستورات معصومین یکی از وظایف اصلی مردم جامعه را می باشد. در مباحث گوناگون اخلاقی، اجتماعی، احکامی و سیاسی بزرگترین مسئولیت این بخش حفظ حاکمیت دینی در جمهوری اسلامی است که با امید اتصال این حاکمیت به دنیای مهدویت انجام وظیفه میکند.

حجت الاسلام قربانپور به حفظ، بازسازی و نوسازی اماکن متبرکه اشاره کرد و بیان داشت: حفظ اماکن، نوسازی و بازسازی بقاع متبرکه ائمه اطهار وظیفه مهم مردم و مسئولین است. اماکنی که منتصب به آن بزرگواران است و به نحوی با حضرات معصومین در ارتباط است متبرک می باشدو ایستادگی در برابر کسانی که سعی در تخریب آن اماکن دارند ضروری می باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان به سومین وظیفه اساسی مسئولین و مردم جامعه اشاره کرد و اذعان داشت: گرامیداشت ایام موالید و شهادت آن فرزانگان وظیفه بعدی مسئولین می باشد که باعث ایجاد آثار اجتماعی و اجرای برنامه های فرح بخش، آرامش بخش و همچنین جلب حضور و همکاری مردم برای رفع محرومیتها و آسیبهای اجتماعی است.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 315

بازدید های دیروز 685

بازدید های این هفته 315

بازدید های این ماه 22159

مجموع بازدید ها 1166576