به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام داود چمانی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در جمع کارکنان این اداره کل با تبریک فرا رسیدن میلاد امام جواد علیه السلام و نهایت بهره مندی از معنویات ماه رجب گفت: حاسبوا قبل ان تحاسبوا یک سال گذشت, چه کردیم؟

 معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به روایت حاسبوا قبل ان تحاسبوا: قبل از آنكه به محاسبه كارهایتان بپردازند خودتان حساب كارهایتان را رسیدگی کنیدتصریح کرد: یکی از دستورات اخلاقی اسلام محاسبه اعمال است. با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم باید مروری به گذشته داشته باشیم که چه کردیم؟ البته در روایات امر به محاسبه اعمال بصورت روزانه مطرح شده است زیرا انسان هر لحظه ممکن است لغزش داشته باشد، باید از خودش مراقبت کند و عمرش به غفلت نگذرد.

حجت الاسلام داود چمانی تاکیدکرد: در پایان سال وزارت خانه ها و ادارات و حتی شرکاء برای خودشان حسابرسی دارند مانیز باید بدانیم که یک روز اعمالمان محاسبه خواهد شد و باید پاسخگوی ضرر و زیان رفتار و کردارمان باشیم ودیگر جای جبران هم ندارد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به موضوع عاقبت بخیری عنوان کرد: عاقبت بخیری امری اتفاقی نیست، اگر می شنویم افرادی در طول تاریخ با گذشته بد متحول شدند و در مسیر الهی قرار گرفتند دارای ویژگی های مثبتی نیز در زندگیشان بودند که همان کار خوب دستشان را گرفت. لذا بزرگان دین به ما فرمودند که سعی کنید در زندگی کارهای خوب و مثبت انجام دهید. ماه رجب فرصت ارزشمندی برای انجام عبادت و بندگی خداست که قطعا در مشکلات و گرفتاریها دست انسان را خواهد گرفت.

وی در ادامه اظهارداشت: حجاب فرمان الهی است که در قرآن کریم به آن تصریح شده است و این نشان از جایگاه عظیم و ارزشمند این حکم خداوند متعال می باشد. متاسفانه عده ای جاهلانه با مطرح کردن موضوعاتی بی اساس در فضای مجازی قصد دارند بی حجابی و یا بدحجابی را در سطح جامعه ترویج نموده و با حجاب به مقابله برخیزند. البته این هجمه ها نشان دهنده تأثیر حجاب در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی درپایان خاطرنشان کرد: حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است. البته اگر محدودیت هم باشد ما در زندگی محدودیت های فراوانی داریم که براحتی آن را می پذیریم بدلیل اینکه برخی از محدودیت ها عقلایی و به نفع خود فرد و جامعه است و مسئله حجاب هم از این مقوله می باشد.در نتیجه هر محدودیتی محکوم نمی گردد و مورد اعتراض قرار نمی گیرد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 277

بازدید های دیروز 685

بازدید های این هفته 277

بازدید های این ماه 22121

مجموع بازدید ها 1166538