مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ۸ هزار نفر در سراسر استان مرکزی آمادگی شرکت در اعتکاف دارند گفت: ۱۵۰ مسجد پذیرای معتکفین ماه رجب در این استان هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل، با اشاره به برنامه‌های برگزاری اعتکاف در مساجد استان مرکزی و جشن میلاد حضرت علی(ع) گفت: با توجه به ایام اعتکاف که همزمانی فصل نیایش با ایام نوروز باستانی است برنامه‌هایی برای این مناسبت داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: امسال ادغام ماه‌های قمری و شمسی به  بهار معنویت که آغاز نیایش است و از ماه رجب آغاز می‌شود و ادامه آن در ماه شعبان و رمضان است، برنامه اعتکاف با شروع سال جدید همراه است.

وی ادامه داد: با توجه به شروع سال جدید و همزمانی آن با ایام اعتکاف برنامه‌هایی در 150 مسجد در شهر و روستا استان مرکزی داریم.

حجت الاسلام قربانپور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ایام اعتکاف از 29 اسفند آغاز و تا دوم فروردین ماه ادامه دارد احتمال دارد مسافرت‌ها و حضور مردم در زمان تعطیلات تاثیرگذار در برنامه نوروزی اعتکاف باشد اما با این شرایط احتمال می‌دهیم حدود 8 هزار نفر در سراسر استان مرکزی آمادگی شرکت در اعتکاف دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های موجود در مناطق روستا گرایش مردم به برنامه اعتکاف بیشتر است بنابراین حضور معتکفان هم بیشتر می‌شود و بر اساس پیش‌بینی‌های موجود امیدواریم زمینه‌ساز حضور جوانان و نوجوانان در مساجد محل برگزاری اعتکاف باشیم.

وی تصریح کرد: ثبت نام از یک هفته قبل از شروع اعتکاف آغاز و تا انتهای ساعات قبل از شروع اعتکاف هم ادامه دارد.

حجت الاسلام قربانپور عنوان کرد: امیدواریم امسال هم همانند سال‌های گذشته شاهد حضور جمعیت بسیاری از معتکافان به‌ویژه جوانان و نوجوانان در مساجد باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: با وجود مشکلات سخت کشور از جمله مشکلات اقتصادی آمادگی مساجد برای برگزاری جشن‌های ماه رجب و اعتکاف در سطح استان مرکزی وجود دارد که این برنامه زمینه ساز آرامش روحی و روانی جامعه است.

وی افزود: برنامه‌هایی برای جشن میلاد حضرت علی(ع) داریم که برنامه جشن میلاد در مساجد سراسر استان به‌ویژه مکان‌هایی که با نام امیرالمومنیین(ع) و ائمه اطهار(ع) همراه است برگزار می‌شود و در شب میلاد هم ایستگاه‌های صلواتی برقرار است.

حجت الاسلام قربانپور در پایان این گفتگو خاطرنشان کرد: در داخل مساجد هم برنامه جشن با اعمال اعتکاف همراه است واعمال ام داوود انجام می‌شود، ویژه برنامه‌های پاسخگویی به شبهات، اجرای برنامه قرآنی، گفتمان‌های مکتبی و مذهبی و مسائل اجتماعی به‌ویژه مربوط به جوانان و نوجوانان و پاسخگویی به مباحث دینی هم داریم.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 186

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1360

بازدید های این ماه 13449

مجموع بازدید ها 1202371