با تبریک خجسته ایام نوروز باستانی و حیات مجدد زمین در رویش بهاری و با آرزوی صحت و سلامت وجود همه مردم ایران اسلامی، روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفتگویی با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در خصوص دید و بازدیدهای نوروز باستانی داشت.

حجت الاسلام قربانپور گفت: نوروز باستانی بدلیل آغاز رویش طبیعی و سنتهای قدیمی ایرانیان در جشن ها و مراسمات محلی یکی از فصل های مناسب ریزش کدورتها و ایجاد نشاط اجتماعی است.

وی افزود: دید و بازدیدها سنت دیرینه ای است که آثار زیادی بر آن مرتب است از جمله احترام به بزرگترها و دریافت عیدی شادمانه کوچکترها و ملاقات اعضاء فامیل و خانواده با یکدیگر می باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: تمامی دید و بازدیدها در ایام عید موجب میشود که بسیاری از کدورتها و گلایه های موجود نادیده گرفته شود و در واقع با نو شدن طبیعت بسیاری از مباحث کهنه دور ریخته شود و دلها با نشاط زندگی جدیدی را در خانواده تجربه کنند.

حجت الاسلام قربانپور آثار سنتهای نوروزی را تمیزی و پاکیزگی دانست و گفت: روزهای پایانی هرسال اصطلاح خانه تکانی نقل کلام مردم میشود و همگان به ویژه زنان در خانه ها تلاق وافری در جهت تمیزی و پاکی محیط زندگی می نمایند.

وی یکی از مهمترین موضوعات نوروز باستانی را زمینه سازی ازدواج جوانان عنوان کرد و افزود: در بسیاری از موارد این ایام رفتن به منازل جدیدساز یا رفتن عروس و داماد به خانه بخت میباشد؛ بنابراین موضوع پیوند در خانواده ها افزون تر می گردد که میتوان این مطلب را یکی از آثار بسیار خوب ایام عید نوروز محاسبه کرد و قدردانی نمود.

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 619

بازدید های دیروز 1161

بازدید های این هفته 619

بازدید های این ماه 15114

مجموع بازدید ها 1352349