به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در همایش طایه داران تبلیغ شهرستان اراک که در سالن همایش های این اداره کل برگزار شد گفت: یک هزار و 120 مبلغ دینی برای فعالیت های مذهبی در ماه مبارک رمضان به نقاط مختلف شهری و روستایی این استان اعزام می شوند.

وی افزود: 385 نفر از این روحانیون از استان های قم و تهران و مابقی از حوزه های علمیه استان مرکزی برای اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغی در ماه مبارک رمضان به مساجد و مراکز فرهنگی استان اعزام می شوند. 

حجت الاسلام قربان پور اضافه کرد: 2 هزار و 200 مسجد در نقاط مختلف استان مرکزی برای ماه مبارک رمضان غبار روبی شده اند که در همه این مساجد نماز جماعت اقامه و محافل انس با قرآن کریم برگزار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: تشریح و تبیین جایگاه ولایت فقیه در دین مبین اسلام، ترویج و گسترش اخلاق اسلامی، تشریح و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب مقام مقام معظم رهبری و آگاه سازی جوانان از توطئه های فرهنگی دشمنان از مهمترین محورهای سخنرانی های مبلغان دینی اعزامی در ماه مبارک رمضان است.

وی اظهار داشت: توزیع قرآن کریم و برپایی آیین جزء خوانی قرآن در نقاط مختلف شهری و روستایی از دیگر برنامه های این اداره کل در ماه مبارک رمضان است.

حجت الاسلام قربانپور ادامه کرد: در شب های قدر نیز برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی در مساجد و تکایای شاخص استان در نظر گرفته شده و در روز 21 ماه مبارک رمضان نیز دسته ها و هیات های مذهبی آیین عزاداری مولای متقیان را برگزار می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و مقابله با تهدیدهای دشمنان نظام اسلامی، فعال سازی پایگاه های جمع آوری زکات و کمک به مستندان و ایتام نیز در مساجد شاخص استان در طول ماه مبارک رمضان فعال می شود.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 438

بازدید های دیروز 670

بازدید های این هفته 1825

بازدید های این ماه 14646

مجموع بازدید ها 1282034