رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برنامه‌های قرآنی این اداره‌کل را تشریح کرد و گفت: اجرای طرح «قرآن در رمضان» از اهم برنامه‌های قرآنی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکیان، رئیس دارالقرآن‌الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه برنامه‌های قرآنی امسال این مرکز همچون سال‌های گذشته برگزار می‌شود گفت: برپایی جلسات جزءخوانی تحت عنوان «قرآن در رمضان» با حضور مرتلان بنام در سراسر نقاط شهری و روستایی استان اجرا میگردد.
وی از برپایی جلسات جزءخوانی در ۷۰۰ نقطه شهری و روستایی استان خبر داد و افزود: در بسیاری از نقاط شهری و روستایی جلسات جزءخوانی به صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود، در اراک نیز این مراسم رأس ساعت ۱۸ در مصلای بیت‌المقدس اراک آغاز می‌شود و پس از اتمام قرائت، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان تفسیری از کلام وحی بیان می‌کند.
حجت الاسلام سرلکیان همچنین از برپایی محافل انس با قرآن در ۱۲ شهرستان استان خبرداد و افزود: به طور معمول در هر شهرستان ۳ محفل با حضور قاریان استانی و کشوری برپا می‌شود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اجرای طرح «بینات ۲۲» را از دیگر برنامه‌های اجرایی دانست و اضافه کرد: این طرح ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت تفسیر سوره «غافر» ویژه گروه سنی ۱۶ سال به بالا در مؤسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی برگزار می‌شود، پس از اتمام دوره ۲۸ روزه از داوطلبان آزمون گرفته شده و گواهی‌نامه اعطا می‌شود. سال گذشته در طرح «بینات ۲۱» یک‌هزار و ۸۷۹ نفر شرکت داشتند که از این تعداد یک‌هزار و ۸۱۸ نفر موفق به دریافت گواهینامه شدند.

 

 
 
 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 387

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1561

بازدید های این ماه 13650

مجموع بازدید ها 1202572