به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: ماه رمضان بهار قرآن است، ماهی است که خداوند در آن روزی مؤمن را زیاد می‌کند، شکوه، عظمت و برکات مادی و معنوی که از این ماه نصیب اهل ایمان می‌شود از نگاه احادیث اسلامی قابل وصف نیستند و اگر مسلمانان شناخت درستی از برکات این ماه با فضیلت و مواهب و دستاوردهای بزرگ آن را می‌دانستند، آرزو می‌کردند که سراسر سال، رمضان باشد، در حدیثی از پیامبر خدا آمده است: اگر بندگان بدانند که در رمضان، چه نعمت‌ها و آثاری هست آرزو می‌کنند که رمضان یک سال باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: خدای متعال در میهمان سرای رمضان، جان‌ها و روح‌های دوستانش را به ضیافت فراخوانده است، نه بدن‌ها و وجود مادی آنان را. این ضیافتی است که جز او کسی ارزش آن را نمی‌داند. از این‌رو خدای سبحان فرموده است: روزه، از آن من است و من خود، پاداش آن را می‌دهم.

وی تصریح کرد: شب قدر برترین و سودمندترین و با برکت‌ترین شب ماه مبارک رمضان است. قرآن کریم این شب را چنین توصیف می‌کند: شب قدر بهتر از هزار ماه است، این آیه قرآن دلالت می‌کند که این شب ارزشمند برکات و بخشش‌های زیادی برای اهل مراقبت دارد، برکاتی که بالاتر از برکات کارهای شایسته در هزار ماه (کمی بیشتر از عمر متوسط یک انسان) هستند، از این‌رو رسول اکرم فرمودند: ماه رمضان، سرور ماه‌هاست و شب قدر سرور شب‌هاست.

حجت الاسلام قربانپور با بیان اینکه در احادیث آمده است ماه رمضان پیش شما مثل ماه‌های دیگر نباشد؛ چراکه نزد خداوند متعال احترام و بر دیگر ماه‌ها برتری دارد، اظهار کرد: رمضان ماه خدا و ماه بهار فقیران است، از جمله سنت‌های پسندیده در این ماه افطاری دادن به روزه‌دار است که بسیار توصیه شده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان داشت: در ماه مبارک رمضان دعا مستجاب می‌شود، شب قدر که شبی پرفضیلت است در ماه مبارک رمضان قرار دارد، مسلمانان نباید در چنین شبی از برکت‌ها و رحمت الهی محروم بمانند.

وی عنوان کرد: قرآن در شب قدر ماه مبارک رمضان فرو فرستاده شده است، ماه رمضان ماهی است که خداوند بخشنده در آن گناهان بندگان خود را می‌بخشد. رمضان ماهی است که گناهان را می‌سوزاند. خداوند در این ماه بندگان خود را می‌آمرزد.

حجت الاسلام قربانپور گفت: در احادیث آمده است هر کس رمضان را از روی ایمان و برای خدا و پاداش او روزه بگیرد و به عبادت برخیزد گناهان گذشته‌اش بخشیده می‌شود و هر کس شب قدر را از روی ایمان و امید پاداش الهی به عبادت بایستد گناهان گذشته‌اش بخشوده می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان سبب پاکی روح می‌شود، اظهار کرد: شایسته است مسلمانان و بندگان خاص خداوند در چنین ماهی همان‌طور که از خوردن و آشامیدن امساک می‌کنند از صفات و اخلاق غیر الهی نیز امساک کنند و بیش از پیش از این ماه پر خیر و برکت بهره ببرند.

وی اذعان داشت: ماه رمضان ماه آزادسازی است چون خداوند در هر روز و شب ششصد آزاد شده دارد و نیز در آخر ماه به اندازه آنچه در روزها و شب‌های گذشته آزاد کرده است

حجت الاسلام قربانپور در پایان تاکید کرد: ماه رمضان ماهی است که در آغاز آن رحمت میانه آن آمرزش و پایان آن اجابت دعا و آزادی از آتش است. در این ماه بزرگ درهای آتش بسته می‌شوند و درهای بهشت باز می‌شوند، در این ماه مسلمانان برای یکدیگر بسیار دعا کنند.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 387

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1561

بازدید های این ماه 13650

مجموع بازدید ها 1202572