رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه شهری و روستایی استان مرکزی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام سرلکیان رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در تشریح برنامه‌های قرآنی استان در ماه رمضان گفت: اجرای طرح «قرآن در رمضان» از اهم برنامه‌های قرآنی استان است.

وی افزود: برپایی جلسات جزء خوانی تحت عنوان «قرآن در رمضان» با حضور مرتلان بنام در سراسر نقاط شهری و روستایی استان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سرلکیان اظهار داشت: در بسیاری از نقاط شهری و روستایی جلسات جزء خوانی به‌صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود، در اراک نیز این مراسم رأس ساعت ۱۸ در مصلی بیت‌المقدس اراک آغاز می‌شود و پس از اتمام قرائت، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان تفسیری از کلام وحی بیان می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین به برپایی محافل انس با قرآن در ۱۲ شهرستان استان اشاره کرد و بیان داشت: به‌طورمعمول در هر شهرستان ۳ محفل با حضور قاریان استانی و کشوری برپا می‌شود.

وی اجرای طرح «بینات ۲۲» را از دیگر برنامه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: این طرح ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت تفسیر سوره «غافر» ویژه گروه سنی ۱۶ سال به بالا در مؤسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی برگزار می‌شود و پس از اتمام دوره ۲۸ روزه از داوطلبان آزمون گرفته‌شده و گواهی‌نامه اعطا می‌شود.

سال گذشته در طرح «بینات ۲۱» هزار و ۸۷۹ نفر شرکت داشتند که از این تعداد هزار و ۸۱۸ نفر موفق به دریافت گواهینامه شدند.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 402

بازدید های دیروز 574

بازدید های این هفته 1576

بازدید های این ماه 13665

مجموع بازدید ها 1202587