به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي،حجت الاسلام هادي هاشمي، روحاني مستقر مسجد النبي(ص) نيم ور شهرستان محلات در كارگاه آموزشي سبك زندگي قرآني اظهار داشت: وجود هر انسانی یک جهان بزرگی بوده که فرد باید بتواند این جهان وجود خود را بشناسد.
وی با اشاره به اینکه رشد مهارت‌های فردی می تواند موجبات موفقیت زندگی هر فرد را تامین کند، افزود: خودآگاهی و شناخت توانمندی‌های ذاتی، افزایش نیروي ارادی و قدرت تصمیم گیری، اندیشه نقادانه و پرسشگری، مدیریت هیجان‌های زندگی، قدرت مقابله با استرس و اضطراب، مهارت تغییر عادت ها و روحیات منفی و ... از نکات ضروری برای موفقیت در زندگی است.
این استاد حوزه بیان کرد: انسان باید جستجوگر و طالب حقیقت باشد تا بتواند حقایق وجودی خود را کشف کند و براساس آن زندگی موفق‌تری را برای خود برنامه‌ریزی کند.
وی با اشاره به ضرورت ازدواج عنوان کرد: حفظ و بقای نسل، یافتن مونس و تکیه گاه، برخورداری از سکون و آرامش، ارضای غریزه جنسی و دوری از گناه و کامل شده دین اسلام از ضرورت‌های ازدواج است.
حجت‌الاسلام هاشمي توسعه رزق، بزرگ شدن روح و کامل شدن شخصیت، یافتن روحیه اجتماعی و بیرون رفتن از فردیت، تجربه عشق و تمرین محبت کردن، هدف گزینی در زندگی و سلامت جسم و جان را از آثار و فواید ازدواج دانست.
وی با اشاره به اینکه دین اسلام همواره ازدواج را مورد تأکید قرار داده است، اعلام کرد: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در این باره می‌فرمایند: «ما بنی بناء فی الاسلام احب الی الله من التزویج؛ نزد خداوند هیچ بنایی محبوب‌تر از خانه‌ای نیست که از طریق ازدواج آباد گردد».

امام جماعت مسجد النبي(ص) نيم ور بیان کرد: مسائل اقتصادی، کمال طلبی‌های خیالی، وسواس فکری در انتخاب، سخت‌گیری در ازدواج، افزایش مدت تحصیل و ... از عوامل مؤثر تجردگرایی در جامعه ماست.


 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 721

بازدید های دیروز 624

بازدید های این هفته 4246

بازدید های این ماه 14665

مجموع بازدید ها 1221567