به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربانپور در سالروز ضربت خوردن و شهادت امیرمؤمنان حضرت علی (علیه السلام) گفت: فضایل ذاتی و معنوی حضرت علی(علیه السلام) از دوران کودکی تا لحظه شهادت در محراب عبادت زبانزد خاص و عام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: ایمان امام علی(علیه السلام) به پیامبر اکرم(ص) در دوران کودکی و همراهی او با رسول مهربانیها در جنگ و صلح، عبادتهای شبانه روزی او و مناجاتش به درگاه خداوند، علم او که دروازه شهر علم نبوی است تا اقامه نماز با اخلاص و توجه آن حضرت هرکدام الگوی بشریت در همه ادوار عالم است.

وی عنوان کرد: عدالت حضرت امیر مؤمنان که رعایت حقوق بیت المال را در تقسیم حق السهم عمومی به عنوان مظهر عدالت مطرح کرده است.

حجت الاسلام قربانپور گفت: آنچه در باب خدمات اجتماعی از حضرت علی (علیه السلام) شاهد بودیم و می شناسیم از آنحضرت چهره ای خدوم و مشکل گشا ساخته است. حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: حفر چاه، آبادی باغها، باروری نخلستانها و در نهایت وقف آنها برای امور عامه مردم ویژگی مخصوص این امام همام است.

وی اضافه کرد: امروزه عنصر خدمت به مردم و تسهیل گری در حل مشکلات عامه خاصه از ناحیه جامعه روحانیت و مدیران خدمتگذار یک سرمایه عالی انسانی و محبوبیت در مردم تلقی می گردد.

حجت الاسلام قربانپور ابراز داشت: هنر کارگزاران و چهره های خدوم روحانی و مبلغ دینی غیر از اصل بیان احکام دین و تبیین رسالت تبلیغی مشارکت در حل معضلات اجتماعی و اقتصادی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش برای گشایش امور مردم قدرت نفوذ کلام و حضور میدانی روحانی را ارتقاء خواهد داد و در کنار انجام عبادات و سخنوری و تشریح مبانی اعتقادی توفیق خدمت را افزایش کارآمدی دین را نشان می دهد.

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 521

بازدید های دیروز 660

بازدید های این هفته 2269

بازدید های این ماه 10183

مجموع بازدید ها 1236451