به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، مدنی مدیرعامل بنیاد برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در آیین اهدای ۱۴۴ جهیزیه به زوج های جوان کم بضاعت که با محوریت این ستاد و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و مساجد استان مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در حوزه محرومیت زدایی و رسیدگی به مناطق محروم خدمات گسترده ای داشته است، گفت: تا به حال بیش از ۱۵۰۰ مدرسه و بیش از ۱۱۰۰ مسجد و حسینیه در کشور با پیگیری این ستاد ساخته شده است.

وی افزود: همچنین بیش از ۳۰هزار خانه عالم و مراکز بهداشتی، بالغ بر ۶۰هزار خانه برای محرومین و ۱۲ بیمارستان توسط ستاد اجرایی و بنیاد برکت ساخته شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

مدنی با اشاره به شکل گیری بنیاد برکت احسان جهت ورود جدی تر در حوزه های اجتماعی، عنوان کرد: یکی از وظایف این بنیاد ارائه خدمات اجتماعی با محوریت مساجد سراسر کشور است و طرح مسجد احسان جهت ارائه این قبیل خدمات با انتخاب بیش از هزار مسجد در سراسر کشور انجام می گیرد.

مدیرعامل بنیاد برکت احسان به خدمات ارائه شده توسط این بنیاد پرداخت و ادامه داد: در حوزه درمان و سلامت مدعی هستیم که در کل کشور نباید کودک ناشنوایی باشد چرا که بنیاد احسان با شناسایی این کودکان به درمان آنان می پردازد. خدمت دیگر این بنیاد در مناطق محروم جهت حل مشکل ناباروری زوج های جوان است که روز گذشته ۴۵۲امین نوزاد در این طرح متولد شد.

مدنی از خدمت دیگر این بنیاد در حوزه بیماران سرطانی و بیماری های صعب العلاج خبر داد و تشریح کرد: کاروان های سلامت تحت نظر این بنیاد در سال گذشته بیش از ۱۰۰هزار نفر را در کل کشور به صورت رایگان ویزیت کردند و داروی رایگان در اختیار آنان قرار دادند. درمان سوختگی خدمت دیگر این بنیاد است که امسال آن را در دستور کار قرار دادیم.

وی به ارتباط بیش از ۱۵۰۰ گروه جهادی با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) اشاره کرد و ادامه داد: این گروه ها عملا بازوی اجرایی ستاد جهت پیشبرد امور مربوط به خدمات جهادی هستند که در قالب ۱۰ طرح خدمات متفاوتی را در مناطق محروم ارائه می دهند. همچنین در سیل اخیر بیش از ۳۰ هزار مجموعه لوازم خانگی به ۳۰هزار خانواده آسیب دیده و ۱۰هزار دام به افرادی که احشام خود را در سیل از دست داده اند، اهدا شد.

مدنی به اهدای ۲هزار جهیزیه به عنوان هدیه مقام معظم رهبری به زوج های جوان که در سال گذشته توسط این بنیاد توزیع شد اشاره کرد و افزود: امسال نیز قصد داریم تا این مقدار را به ۳هزار جهیزیه افزایش دهیم. این مجموعه شامل ۱۴ قلم از کالاهای ضروری خانواده ها است که هزار جهیزیه را با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی توزیع خواهیم کرد و از این تعداد نیز استان مرکزی با اهدای ۱۴۴ جهیزیه رتبه نخست را در کشور دارد که نشان می دهد ائمه جمعه و سازمان تبلیغات این استان نسبت به سایر استان های کشور فعال تر هستند.

وی با اشاره به نحوه تهیه بسته های جهیزیه، تصریح کرد: نحوه کار به این صورت است که خیرین از طریق مساجد و ائمه جماعات تا ۲.۵ میلیون تومان آن را مساعدت کنند و ما بقی آن را تا سقف ۱۰ میلیون تومان بنیاد برکت تقبل کند که این طرح دنبال و اجرایی می شود.

مدیرعامل بنیاد برکت احسان تعداد خدمات این بنیاد را ۳۵ خدمت عنوان کرد و ادامه داد: ۱۰ خدمت نیز در حوزه خدمات اجتماعی ارائه می شود که می توان به اهدای ۱۵۰هزار پک کامل لوازم تحریر برای دانش آموزان مناطق محروم در سال گذشته، اهدای بیش از ۳هزار ویلچر و بیش از ۲۵۰۰ پک لوازم ورزشی اشاره کرد.

مدنی اضافه کرد: نگاه این بنیاد این است که مساجد باید متولی توزیع اقلام حمایتی اجتماعی باشند و این نگاه باعث می شود تا مساجد به جایگاه اصلی خود که در گذشته بوده اند برگردند. راه اندازی صندوق قرض الحسنه در مساجد نیز از دیگر طرح های در نظر این بنیاد است که امیدواریم بتوان با این طرح مشکلات معیشتی را حل کرده و طرح های اشتغال زایی را دنبال کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴۰هزار شغل مستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) دنبال شد، خاطرنشان کرد: این عدد ان شا الله امسال به ۸۰هزار شغل مستقیم خواهد رسید که امیدواریم استان مرکزی در این موضوع نیز رتبه اول کشوری را با بیشترین اشتغال مستقیم داشته باشد.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 176

بازدید های دیروز 676

بازدید های این هفته 3206

بازدید های این ماه 10719

مجموع بازدید ها 1278107