به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام صفر قربانپور-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در آیین رونمایی از اهدای ۱۴۴ جهیزیه که با حضور مدیرعامل بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی در اراک برگزار شد، اظهار داشت: از ۱۰۰۰ جهیزیه تعیین شده مورد توافق با سازمان تبلیغات اسلامی کشور برای زوج های جوان، امروز ۱۴۴ جهیزیه از ۱۵۴ جهیزیه تدارک دیده شده در استان مرکزی، طی مراسمی به نیازمندان اهدا شد و ۱۰ جهیزیه باقیمانده نیز به مرور اهدا خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: این حرکت خوب با پشتیبانی بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در کشور صورت می‌گیرد و اهدافی را نیز با رویکرد ترغیب جوانان و فراهم کردن شرایط معیشت آنان برای ازدواج مهیا می‌کند.

حجت الاسلام قربانپور ادامه داد: اهداف این روند که جریان‌سازی در حل مسائل اجتماعی در کشور است، بسیار ارزشمند به شمار می رود و رفع معضلات را رقم می‌زند و همین امر جریان سازی که بخشی از آن برمی‌گردد به تبیین و فرهنگ سازی، موجب کاهش آسیب های اجتماعی می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان داشت: به طور قطع کمک به خانواده ها و جریان سازی ازدواج و تامین معیشت آنان در تحکیم بنیان خانواده و گسترش فرهنگ ازدواج آسان می تواند اثرگذاری بسیار داشته باشد.

حجت الاسلام قربانپور خاطرنشان کرد: بخشی از سست شدن تحکیم بنیان خانواده برمی گردد به عدم برخورداری از امکانات و ابتدایی ترین نیازهای خانواده که این روند و فرهنگ سازی از سوی بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) می تواند در ایجاد انگیزه ازدواج موثر باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی نیز بر این مهم تاکید دارد. در این زمینه روحانیون و مبلغین دینی نیز باید وارد میدان عمل و عرصه تبلیغ شوند و قرار است با اعتماد سازی بسیاری از مسائل مردم از طریق مساجد و روحانیون با برنامه ریزی حساب شده رفع و برطرف شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در استان مرکزی در این حوزه حرکت های مطلوب و اثربخشی انجام شده که به دنبال گسترش و شتاب بیشتر آن هستیم.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 161

بازدید های دیروز 676

بازدید های این هفته 3191

بازدید های این ماه 10704

مجموع بازدید ها 1278092