نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: امروز قاریان و مرتلین قرآن کریم بایستی برای ترویج و احیای معارف، مبانی و آموزه های قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بیش از پیش تلاش کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، آیت الله دری نجف آبادی در مراسم تجلیل از مرتلین قرآن کریم ماه مبارک رمضان امسال در اراک، ضمن قدردانی از برگزاری برنامه جزء خوانی قاریان و مرتلین در ماه رمضان، اظهار داشت: قرآن امانت خداست و باید قدر این امانت را بدانیم و آموزه های ارزشمند آن را ترویج دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: مفاهیم و مبانی قرآن کریم باید به نسل های دیگر منتقل شود و اگر در راه خدا و قرآن گام برداریم خداوند نیز به ما در این راه کمک می کند.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: قاریان و مرتلین قرآن باید برای احیای معارف و مبانی قرآن کریم و اهل بیت (ع) تلاش کنند و همچنین برگزاری برنامه های قرآنی در طول سال و به ویژه ماه مبارک رمضان باید تداوم پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به آیات ۲۵ به بعد سوره مبارکه انعام اشاره کرد و بیان داشت: در این آیات به رابطه شرح صدر و هدایت الهی اشاره و بر آن تاکید می شود که باید مورد توجه و تامل قرار گیرد.

امام جمعه اراک گفت: هدایت دو نوع است، هدایت عام مربوط به همه موجودات و هدایت خاص مربوط به مومنین و اولیای خداست.شرح صدر نوری است که به قلب انسان احاطه می شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: در قرآن رحمة للعالمین بودن یکی از ویژگی شاخص برای پیامبر اکرم (ص) بیان شده است. پیامبر اکرم (ص) سراج وهّاج بوده و خورشید دیگر عالم وجود به نام احمد است.

 

 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 182

بازدید های دیروز 676

بازدید های این هفته 3212

بازدید های این ماه 10725

مجموع بازدید ها 1278113