به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در جلسه کمیته عفاف و حجاب این اداره کل ضمن تبریک دهه کرامت و قدردانی از حضور اعضا گفت: حجاب و عفاف دستور و توصیه ی خداوند مهربان به همه است بنابراین با نگاه تکلیفی انسانی و برنامه ی اخلاقی باید به موضوع نگریست.

وی با اشاره به این که نکاتی  همچون ارزش و احترام زن و مرد ، آرامش روانی، استحکام پیوند خانوادگی، استواری اجتماع ، موفقیت های معنوی، سلامت جسمانی و روانی  در گرو اهتمام به  جایگاه ارزشمند عفاف و حجاب است افزود: عفاف و حجاب پیامی به بشریت دارد وآن اینکه  از گزند نگاههای زهرآلود و سخنان آزاردهنده و برخوردهای اراذل جامعه مصون خواهد بود و آرامش و امنیت درونی او برقرار خواهد شد.

حجت الاسلام قربانپور ادامه داد: حجاب مانع هیچ گونه فعالیت اجتماعی یا اقتصادی نیست بلکه حجاب ضامن امنیت و عزت برای مردان و زنان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی  خاطرنشان کرد: با نیم نگاهی به جوامع غرب و مطالعه مقالات اندیشمندان به این نتیجه خواهیم رسید که زنان و مردان جامعه غربی نیز از بی حجابی و بی عفتی حاکم بر جامعه خود خسته شدند گرچه حاکمان آنها اجازه پوشش کامل را به زنان نمی دهند نمونه بارز آنها اخراج دانشجویان محجبه از دانشگاه ها و مراکز خدمتی است.

 حجت الاسلام قربان پور با بیان این که گسترش فرهنگ عفاف و حجاب دارای سه رویکرد است بیان داشت :  اولین مورد اصل مبنایی  است که تحکیم خانواده را نیز شامل می شود دوم  اصل توسعه ترویجی به مفهوم انجام فعالیتها برای گسترش و فراگیری حجاب و عفاف در جامعه و سوم پیوست فرهنگی آن یعنی هماهنگی تبلیغات دستگاهها ،مراکز و سایر اماکن عمومی در جهت حل مشکلات اجتماعی و اقدامات عملی است .

وی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در راستای این رویکردها گام بر می دارد چراکه بر اساس اساسنامه  سازمان و برنامه توسعه کشور تبیین و گسترش فرهنگ اسلام ناب بوده که یکی از مصادیق آن ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است . 

گفتنی است در این جلسه مریم حسینی دبیر کمیته عفاف و حجاب اداره کل تبلیغات اسلامی گزارشی از فعالیت های این کمیته در سال جاری ارائه کرد.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 442

بازدید های دیروز 670

بازدید های این هفته 1829

بازدید های این ماه 14650

مجموع بازدید ها 1282038