به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حجت الاسلام قربانپور مدیرکل  و رئیس ستاد صیانت از حقوق شهروندی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی  با بیان اینکه حقوق شهروندی از جمله مفاهیم نو پدیدی است که به طور ویژه‌ای به برابری و عدالت توجه دارد و در نظریات اجتماعی، سیاسی و حقوقی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است گفت:  این مقوله وقتی تحقق می‌یابد که همه افراد یک جامعه از کلیه حقوق مدنی و سیاسی برخوردار باشند.

وی افزود: از جمله مسائل مهم حقوق شهروندی در اسلام توجه به کرامت انسانها به عنوان اشرف مخلوقات، ارزش حیات و زندگی افراد، هدفمند نمودن خلفت انسانها و بیهوده نبودن زندگی انسان می‌باشد.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: زندگی اجتماعی مستلزم وجود روابط حقوقی بین افراد و گروه‌های مختلف جامعه می‌باشد و این روابط اجتماعی می‌بایست تحت نظم و قاعده‌ای باشد. چه آنکه، در صورت عدم وجود نظم و ضوابط در جامعه ،بی عدالتی و تضییع حقوق افراد بر روابط بین افراد حاکم شده و این موضوع موجب ایجاد هرج و مرج و نابسامانی خواهد شد. 

حجت الاسلام قربانپور تاکید کرد: احترام و تسهیل گری در امور مربوط به ارباب رجوع در این اداره کل جز وظایف ذاتی دستگاه می باشد که می بایست همه همکاران اهتمام ویژه به این موضوع داشته باشند. 

 وی خاطرنشان کرد:  آشنایی شهروندان با قوانین و حقوق شهروندی یک مطلوب عقلانی است.

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 412

بازدید های دیروز 670

بازدید های این هفته 1799

بازدید های این ماه 14620

مجموع بازدید ها 1282008