به نام صاحب موعظه من رب و شفائ وهدی ورحمه للمومنین (یونس آیه 57) 

 

به راستی قران اندرزی از سوی پروردگار،درمانی برای سینه ها و هدایت و رحمتی برای مومنین است.

 

کتابی که سراسر نور ،بلکه نور علی نور وچراغ راه بشریت در صحرای سینای وجود وتاریک های طور حضور است.کتابی که در کلام امیر کلام ،امام همام امیرالمومنین (ع)پندگویی است که فریب ندهد وراهنمایی است که گمراه نکند و حدیث خوانی است که دروغ نگوید وکسی با قرآن ننشست جز اینکه چون برخاست،به افزون شد، یا از وی کاسته شد.

 

افزونی در رستگاری وکاهش از کوری و دل بیماری همچنین حضرت فرمودند: بدانید کسی را که با قرآن است نیاز نباشد و بی قرآن بی نیاز نباشد. پس بهبود خد را از قرآن بخواهید و در سختها از ان طلب یاری نمایید....

 

هرچند علیرغم اوامر وتوصیه های امامان معصوممپ ع بویزه پیامبر اعظم (ص) ، صدای یارب ان قومی اتخذوا هذا القران مهجورا، از لسان نبی مکرم اسلام در فضای تاریخ پیچیده است، لیکن گرایش عارفانه و تمسک عالمانه و قرائت مدبرانهه و تعمق غواصانه به کلام وحی ، وظیفه غیر قابل انکار هر مسلمان و هر انسان جویای حقیقتی است.

 

حال اینکه با وجود ثقل اکبر پیامبر آخر الزمان (ص) باید ناظر زیبایی ها ،آرامشها و مودتها ،عزتها ،سازندگیها ،خوبیها و اسایش ها باشیم، که از کوزه همان برو که در اوست.

 

عطر وجود قرآن ،نور الرحمن،نسخه شفا بخش انس و جان وهادی للتی هی اقوم ، می توانیم جان عاشقان ا بندازد واصحاب خویش را سر مست از معونیت و معرفت نماید.

 

و اینک بهار قرآن! لحظات فاقروا ما تیسر من القرآن، ماه رمضان است. ماهی که قرائت یک آیه از قرآن معادل یک ختم قران بیان شده و از بیان نبوی بارها و بارها دعوت به نوشیدن جرعه های شراب طهور، اتصال به عالم مستور وکتاب ذکر و نور گردیده است.

آری! رمضان با تلاوت قران رمضان می شود و به ترنم کلام رحمان هویت می یابد باشد که در این ماه قران ،منور به نور ارتباط با ان و زمزمه گر آیات رحمان باشیم .

 

                                                                                                           مهدی خان آبادی

                                                                              کارشناس قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 70

بازدید های دیروز 334

بازدید های این هفته 1364

بازدید های این ماه 16282

مجموع بازدید ها 1141705