تازه ترین اخبار و رویدادهای اداره کل

اخبار و رویدادهای شهرستان ها

 
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در گفتگو با رسانه و نشریه های محلی در خصوص ارکان مهم تربیت جنسی فرزندان گفت: یکی از ارکان تربیت جنسی کودک مسئلۀ آشناکردن او با مقولۀ محرم و نامحرم است.

وی افزود: برای اینکه دختران و پسران هنگام بلوغ با مشکلی روبه‌رو نشوند و به‌تدریج با نقش خاص خود، به‌منزلۀ دختر یا پسر آشنایی یابند، باید از همان ابتدا به‌طورجداگانه با آن‌ها رفتار شود. این مسئله دربارۀ دختران اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا آن‌ها زودتر از پسران به بلوغ می‌رسند.

کارکشناس و مشاوره خانواده بیان کرد: در تعالیم اسلامی به این نکته توجه کامل و توصیه شده است که از حدود ۶ سالگی با دختر و پسر به روشی جداگانه رفتار شود. در روایات اسلامی توصیه شده است که دختر بچّۀ شش‌ساله را پسربچه یا مرد نامحرم نبوسد و در بغل نگیرد. همچنین زن‌های نامحرم از بوسیدن پسربچّه‌ای که سن او از هفت سال گذشته است، خودداری کنند. همین‌طور توصیه کرده‌اند که بستر کودکان در شش‌سالگی از هم جدا شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه اظهار داشت: بسیاری از خانواده‌ها اختلاط بین بعضی اعضای فامیل را که با یکدیگر نامحرم هستند، مجاز می‌دانند. روابط صمیمانه بین دخترعمو و پسرعمو، دخترعمه و پسردایی و بالعکس و حتی وجود روابط صمیمانه، دربارۀ افراد دورتر در فامیل و نیز مراعات‌نکردن حجاب در مقابل چنین افرادی نشان‌دهندۀ این است که حدود شرعی مناسب، نه‌تنها به فرزندان آموزش داده نمی‌شود؛ بلکه برخی از پدران و مادران نیز در مراعات آن‌ها سهل‌انگاری و ساده‌اندیشی می‌کنند.

حجت‌الاسلام یزدان دوست اظهار داشت: آموزش حدود شرعی و مراعات آن‌ها نه‌تنها نشانۀ عقب‌ماندگی یا محدودسازی فرزندان نیست؛ بلکه خود نشان‌دهندۀ دقت و توجه خانواده به حدود رفتار اجتماعی است. هرقدر فرهنگ خانواده‌ای بالاتر باشد، به جزئیات زندگی و از آن جمله دقت دربارۀ روابط اجتماعی با دیگران توجه بیشتری می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در پایان اضافه کرد:دختری که در مواجهه با افراد نامحرم، از آن جمله پسرعمو، پسرعمه، پسردایی و امثال آن پوشش خود را مراعات می‌کند و حجاب خود را نگاه می‌دارد و نیز رفتار متین و دینی در مقابل آن‌ها دارد، با این اعمال، سطح فکر و فرهنگ خود را نشان می‌دهد. به‌این‌ترتیب خانواده‌ها خود باید برنامۀ مشخصی در زمینۀ آموزش حدود رفتاری با افراد محرم و نامحرم، حلال و حرام به فرزندان خود داشته باشند.

مقالات

 
 
 

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی

 
                     

                      حجت الاسلام صفر قربانپور

              مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی

 
 
 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 374

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1417

بازدید های این ماه 17027

مجموع بازدید ها 1186661

لینک های تصویری

 

خانه های عالم

سایت به سایر زبان ها

Tebyan Markazi in English Language تبيان المركزي في اللغة العربية Tebyan Markazi en Lengua Española Tebyan Markazi en langue française Tebyan Markazi in Deutsch als Fremdsprache تبیان مرکزی به زبان اردواستان مرکزی در یک نگاه

جستجو در سایت

مطلب روز

 

 

 

ورود اعضاء

معرفی کتاب

به كوشش: دکتر مصطفی غفاری

ناشر:انتشارات انقلاب اسلامی

موضوع كتاب: سیاست
موضوع كتاب: تاریخ
نوبت چاپ: اول
تاریخ چاپ: زمستان ۱۳۹۷