تازه ترین اخبار و رویدادهای اداره کل

اخبار و رویدادهای شهرستان ها

 
 
 

به گزراش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرندیه در کارگاه سبک زندگی اسلام باموضوع تربیت دینی فرزندان گفت: یکی از مهم­ترین نهادهای اجتماعی، خانواده است که تأثیری عمیق بر تربیت معنوی و دینی فرزندان دارد.

وی افزود: خانواده نخستین کانون تربیت کودک و معمار اولیه شخصیت اوست؛ در همین کانون بزرگ تربیتی است که فرزندان از رفتارهای والدین خویش، الگوبرداری می‌کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیان کرد: مسئولیت والدین تنها تأمین غذا، مسکن، پوشاک و بهداشت فرزندان نیست، بلکه باید فرزند خویش را بر مبنای تعلیم و تربیت الهی نیز پرورش دهند و نظارت کاملی به این امر داشته باشند.

حجت‌الاسلام یزدان دوست تصریح کرد: یکی از اهداف ازدواج در دین اسلام، تولید نسل است که در آموزه های اسلامی فراوان سفارش شده، به گونه ای که پیامبر اکرم(ص) در این باره می فرمایند: «ازدواج کنید و بچه دار شوید تا امت من زیاد شود، تا من در قیامت به زیادی امتم مباهات کنم. قرآن مجید نیز فرزندان را با واژگانی چون ذریه، بنی،بنون،اولاد، و اسباط معرفی کرده و در بیان جایگاه آنها از تعبیرهایی چون نورچشم، زینت بخش زندگی، «فتنه و وسیله آزمایش بشر و بشارت استفاده کرده است.

وی در پایان اضافه کرد: مسئولیت والدین در برابر فرزندانشان، با تولد آنها به پایان نمی رسد، بلکه مسئولیت اصلی والدین پس از تولد فرزندشان و آغاز کودکی، چه بسا بیشتر و سخت تر شود. از دیدگاه اسلامی مراحل رشد انسان پس از تولد به سه دوره متوالی سیادت، اطاعت و وزارت تقسیم می‌شود. در این راستا رسول خدا می فرماید: «فرزند، هفت سال سرور، هفت سال عبد و هفت سال وزیر است و. از نظر اسلام مسئولیت پدر و مادر تنها اداره زندگی مادی و تأمین نیازهای جسمانی کودک نیست، بلکه پاسخگویی به نیازهای عاطفی و روانی کودک و توجه به جنبه های تربیتی وی نیز بر عهده والدین است

 

مقالات

 
 
 

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی

 
                     

                      حجت الاسلام صفر قربانپور

              مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی

 
 
 

 

آمار بازدیدها

بازدید های امروز 406

بازدید های دیروز 502

بازدید های این هفته 1449

بازدید های این ماه 17059

مجموع بازدید ها 1186693

لینک های تصویری

 

خانه های عالم

سایت به سایر زبان ها

Tebyan Markazi in English Language تبيان المركزي في اللغة العربية Tebyan Markazi en Lengua Española Tebyan Markazi en langue française Tebyan Markazi in Deutsch als Fremdsprache تبیان مرکزی به زبان اردواستان مرکزی در یک نگاه

جستجو در سایت

مطلب روز

 

 

 

ورود اعضاء

معرفی کتاب

به كوشش: دکتر مصطفی غفاری

ناشر:انتشارات انقلاب اسلامی

موضوع كتاب: سیاست
موضوع كتاب: تاریخ
نوبت چاپ: اول
تاریخ چاپ: زمستان ۱۳۹۷